Rusiya zavodu Azərbaycana uşaq qidası məhsullarını ixrac edəcək
Rusiyanın Bryansk vilayətinin sahibkarları Azərbaycana məhsul tədarük etməyi planlaşdırırlar. Bu barədə Rusiya mətbuatı məlumat verir.
2019-cu il 26-29 avqust tarixlərində Bryansk vilayətinin kiçik və orta sahibkarlıq subyektlərinin Bakıya ixracyönümlü beynəlxalq biznes missiyası baş tutub.
Biznes missiya üzvləri Azərbaycanın biznes nümayəndələri ilə görüşüb. Görüşlərdə 16 müxtəlif sahəni təmsil edən 150-dən artıq Azərbaycan şirkətinin nümayəndələri iştirak edib.
“Təşkil olunan səyyar görüşlər çərçivəsində və gələcəkdə əməkdaşlığın qurulması üçün zəruri məlumatın toplanması və təhlili məqsədilə biznes missiya iştirakçıları Azərbaycanın əsas iri ticarət şəbəkələri ilə tanış olublar. Onların arasında "Bazarstore", "Bizim Market", "Bravo" və "Araz"ı qeyd etmək olar. Belə ki, “Bryansk qormolzavod” ASC-nin nümayəndələri biznes missiyanın nəticələrindən məmnun qalıblar. Aparılan marketinq araşdırmalarına əsaslanaraq və ticarət şəbəkələrinin piştaxtalarını təhlil edərək, şirkət qənaətə gəlib ki, Azərbaycanda uşaq qidası bazarında imkanlar mövcuddur. Bu səbəbdən şirkət öz məhsullarının Azərbaycana tədarükünün təşkili imkanını nəzərdə tutur”, - məlumatda qeyd olunur.
Görüşlərin yekununda “Bryansk qormolzavod” ASC-nin məhsullarının Azərbaycanın ticarət şəbəkələrinə tədarükünə dair ilkin razılıq əldə olunub.
Bundan başqa, Azərbaycanın emal şirkətləri “Russkaya bronya TD” MMC-nin buraxdığı avadanlığa maraq göstəriblər. Azərbaycanın Fövqəladə Hallar Nazirliyi və ölkədə ən neft-qaz avadanlığının iri distrubyutorlarından olan "Generall Supply" şirkəti tərəfindən “Lessorb” MMC-nin məhsullarına maraq ifadə olunub.
Qeyd edək ki, “Bryansk qormolzavod” məhsullarını "Ам Ам" brendi ilə bazara çıxarır.