"Azəri-Çıraq-Günəşli" bu il 7 milyard 401 milyon dollar gəlir gətirib
2001-ci ildən etibarən Dövlət Neft Fondunun Azəri-Çıraq-Günəşli (AÇG) yatağı üzrə əldə olunan ümumi gəlirləri 135 milyard 887 milyon ABŞ dolları (01.10.2018 tarixinə) təşkil edib.
Fonddan "Marja"ya daxil olmuş məlumata görə, AÇG yatağından bu il (01.01.2018 - 01.10.2018 tarixinə) 7 milyard 401 milyon ABŞ dolları gəlir əldə edilib.
O cümlədən, "Şahdəniz" yatağı üzrə kondensatın satışından əldə olunan gəlirlər (01.01.2018 - 01.10.2018 tarixinə) 115 milyon ABŞ dolları təşkil edib.
"Şahdəniz" yatağı üzrə əldə olunan ümumi gəlirlər (2007-ci ildən etibarən) 2 milyard 506 milyon ABŞ dollarına (01.10.2018 tarixinə) çatıb.
Xatırladaq ki, 2018-ci ilin 8 ayı ərzində AÇG yatağından 5 milyard 621 milyon dollar gəlir əldə edilmişdi. Beləliklə, Sentyabrda əldə edilmiş gəlir 1 milyard 780 milyon dollar təşkil edib.