“Şirvan şərabları” şərab emalı zavodu tikir
Keçən əsrin 70-80-ci illərində Şamaxı Azərbaycanın ən böyük üzümçülük rayonlarından birinə çevrilmişdi.
"Marja"nın məlumatına görə, rayon icra hakimiyyətinin başçısı Asif Ağayev bildirib ki, hazırda bu sahənin inkişafına xü susi diqqət göstərilir. Bu baxımdan dövlət başçısının tapşırığı ilə hazırlanan və qəbul edilən “2012-2020-ci illərdə Azərbaycan Respublikasında üzümçülüyün inkişafına dair Dövlət Proqramı”nın bu sahənin yenidən dirçəldilməsində mühüm rolu vardır.
Hazırda rayonda üzümçülük yeni inkişaf dövrünü yaşayır. Fermerlər tərəfindən yeni üzümlüklər salınaraq, bu gəlirli sahə 1640 hektara çatdırılıb.
Meysəri kəndinin ərazisində fəaliyyət göstərən “Şirvan şərabları” müəssisəsi tərəfindən inzibati binanın, şərab emalı zavodunun, hazır məhsul üçün nəzərdə tutulan anbarın və iaşə obyektinin tikintisi davam etdirilir.
Bundan əlavə, “Şirvan şərabları” müəssisəsi tərəfindəb Meysəri kəndinin ərazisində 96 hektar üzüm, 40 hektar isə meyvə bağı salınıb. Hazırda həmin müəsissədə üzüm və meyvə bağlarının becərilməsi davam etdirilir.