Hesab.az-ın sahibi olan "QoldenPey" şirkətinin rəhbərliyində dəyişiklik edildi - YENİ TƏYİNATLAR
Azərbaycanın ən böyük onlayn ödəmə şirkəti olan "GoldenPay" gələcək inkişafı üçün qərarlar qəbul edib.Azərbaycanda ilk və lider onlayn ödənişlər şirkəti olan "QoldenPey" ASC-nin İdarə Heyətinə yeni təyinatlar olub.
Marja.az-ın əldə etdiyi məlumata görə, əvvəllər İdarə Heyətinin üzvü və Kommersiya üzrə Baş Direktoru vəzifəsində çalışan Eynar Abdullayev Rəfail oğlu 21 noyabr 2023-cü il tarixindən etibarən "QoldenPey" ASC-nin İdarə Heyətinin sədri vəzifəsinə təyin edilib. Bundan əlavə, Rəşad Mahmudov Asif oğlu "QoldenPey" ASC-nin İdarə Heyətinin yeni üzvü təyin edilib.
Qeyd edək ki, İdarə Heyətinin sabiq sədri Naina Şükürova noyabrda şirkətdən ayrılıb.
Eynar Abdullayev həmçinin, "GoldenPay" şirkətinin İdarə Heyətinin sədri vəzifəsində, "GoldenPay"in Baş icraçı direktoru olaraq fəaliyyətini davam etdirəcək. Bu addım "GoldenPay"-in onlayn ödəniş sektorundakı mövqeyini daha da yüksəltmək və gücləndirmək üçün Eynar Abdullayevin geniş təcrübəsindən və liderlik bacarıqlarından istifadə etmək məqsədi daşıyır.
Xatırladaq ki, Eynar Abdullayev 2020-ci ildən "GoldenPay" şirkətində Məsul və Marketinq Departamentinin Direktoru olaraq çalışmağa başlamışdır. Bu vəzifədə o, çoxsaylı layihələrin və kampaniyaların uğurla həyata keçirilməsində mühüm rol oynamışdır. Həm yerli, həm də beynəlxalq əməkdaşlığın qurulmasında, GoldenPay-in bazardakı mövqeyinin gücləndirilməsində öz töhfəsini vermişdir.
"QoldenPey" ASC-in İdarə Heyətinin tərkibində edilən dəyişikliyə əsasən, ötən ildən Eynar Abdullayev GoldenPay-in İdarə Heyətinin üzvü olub və Kommersiya üzrə Baş Direktoru vəzifəsini icra edirdi.
Rəşad Mahmudov Asif oğlu 2018-ci ildən etibarən "QoldenPey" ASC şirkətində İnformasiya Texnologiyaları üzrə baş Direktor vəzifəsini icra edir. Rəşad Mahmudov, "QoldenPey" ASC şirkətinin fəaliyyətinin irəliləyişində çoxsaylı nailiyyətlər əldə etdiyini nümayiş etdirib, bir sıra uğurlu layihələrə imza atmışdır.
Fəaliyyətə başladığı ilk gündən şirkətin başlıca məqsədi insanların ödəmə vərdişlərini dəyişdirərək vaxta qənaət etmələrinə kömək etməkdir. Bu səbəbdən də 2011-ci ilin aprel ayında şirkət Hesab.az onlayn ödəmə portalını yaradıb. Platforma vasitəsilə kommunal, stasionar və mobil rabitə, internet, bank və mağaza kreditləri, parkinq ödənişləri etmək, onlayn sığorta alışı, kinoteatr biletləri və s. əldə etmək mümkündür.
571 min manat nizamnamə kapitalına malik olan "QoldenPey" ASC 2007-ci ildə dövlət qeydiyyatına alınıb. Şirkət tanınmış iş adamı Fərid İsmayılzadə tərəfindən yaradılmışdır. Hazırda şirkətin səhmdarları başqa şəxslərdir.