“MKT İstehsalat Kommersiya” müşavirələr keçirib
Əsas mövzular 2022-ci ildə pambıq becərilməsi zamanı yaranan axsaqlıqlar, onların həlli və 2023-cü il üçün hazırlıq olub.(®)“MKT İstehsalat Kommersiya” MMC fevral-mart aylarında aqronom, mexanik, fermer və ərazi nümayəndələri ilə silsilə müşavirələr keçirmişdir.
Bu müşavirələrin əsas mövzuları 2022-ci ildə pambıq becərilməsi zamanı yaranan axsaqlıqlar, onların həlli və 2023-cü il üçün hazırlıq olmuşdur.
Pambıqçılıq sahəsində istifadə olunmuş məhsula görə subsidiya siyasətinin tətbiqi, fermerlərin texnika, maşın və gübrə ilə təminatı sahəsində irimiqyaslı tədbirlərin həyata keçirilməsi, pambığın becərilməsində intensiv texnologiyalardan istifadə etməklə məhsuldarlığı artırılması, istifadəyə yararsız şoran torpaqların yenidən əkilib becərilməsi, fermerlərə laborator xidmətlərin göstərilməsi və s. vacib məsələlər də müşavirələrin gündəliyində öz əksini tapmışdır.
Eyni zamanda, rəhbər heyət tərəfindən şirkətin ümumi strukturu, pambıqçılıq sahəsində yeniliklər, dünya miqyasında pambıqçılıq və şirkətin qarşıda duran məqsədləri haqqında məlumatlar da tədbir iştirakçılarına çatdırılmışdır.
Hər bir müşavirənin sonunda, ötən mövsüm öz fəaliyyəti və nailiyyətləri ilə seçilən əməkdaşlar sertifikatlar və müxtəlif hədiyyələrlə təltif olunmuşdur.
Əlavə olaraq qeyd etmək istərdik ki, “MKT İK” MMC Azərbaycan iqtisadiyyatının qeyri-neft sektorunda 25 ildən çox iş təcrübəsinə malikdir. Şirkətin fəaliyyətinin əsas istiqaməti ölkənin 20 pambıqçılıq rayonundan 15-də pambığın yetişdirilməsi, tədarükü və daha sonra pambıqtəmizləmə müəssisələrində emalından ibarətdir.